Chełm: Miejsce do robienia ognisk w Lesie Borek już gotowe

  • 29.07.2021, 09:44
  • oprac. MP
Chełm: Miejsce do robienia ognisk w Lesie Borek już gotowe Stowarzyszenie WeRwA
Zamiast palić w lasach tzw. dzikie ogniska, lepiej grillować legalnie. Przypominamy, że w chełmskim Borku - 300 metrów od siedziby Nadleśnictwa Chełm - powstało miejsce na ognisko. Osoby, które chcą tam odpoczywać, muszą stosować się do regulaminu.

Mówi leśniczy Piotr Kosmala:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zasady korzystania z powyższej lokalizacji są opisane w szczegółowym regulaminie na tablicy obok. Dojście do celu jest z kolei oznaczone od strony ul. Hrubieszowskiej, jak i Modrzewiowej. Miejsce na ognisko w lesie Borek powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Werwa, które wraz ze Strażą Leśną, od lat walczy z leśnymi śmieciarzami.

Nadleśnictwo Chełm stale monitoruje miejscowe lasy, ale koszty związane z interwencjami ciągle są wysokie. 

- Staramy się na bieżąco wykrywać naruszenia przepisów, w tym roku odnotowaliśmy już 42 przypadki, dotyczące zarówno zaśmiecania, jak i wjazdu do lasu. Te interwencje nigdy nie kończą się pouczeniem, tylko mandatami i skierowaniami spraw do sądu - dodaje Piotr Kosmala.

Pozostaje mieć nadzieję, że możliwość legalnego i bezpiecznego urządzania ognisk w lesie zmniejszy liczbę dzikich biwaków. Skutkiem takich nielegalnych "imprez" są góry odpadów, niedogaszone ogniska, a także ryzyko pożaru. Jedno z takich miejsc nasi słuchacze wskazali w Kumowej Dolinie:

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe