Standardy jakości gablot informacyjnych. Które elementy specyfikacji są najistotniejsze?

  • 26.07.2021, 12:28
  • Artykuł partnera
Standardy jakości gablot informacyjnych. Które elementy specyfikacji są…
Spotyka się je w wielu miejscach, choć tylko nieliczni zwracają na nie uwagę. Na dworcach, w urzędach, obiektach użytkowanych publicznie. Mowa o gablotach informacyjnych. Ich umieszczenie przez gospodarzy często wynika z obowiązku narzuconego przez prawo. Warto przy tym zadbać, aby wykorzystać wszystkie możliwości, jakie dają meble ekspozycyjne naprawdę wysokiej klasy. Przedstawiciele firmy Omega System podpowiedzą, na co zwracać uwagę przy ich zamawianiu.

Stabilność i trwałość są w tym przypadku więcej niż konieczne

Pewne ogłoszenia czy komunikaty muszą być cały czas na widoku. Informacje z biuletynu informacji publicznej, ostatnie rozporządzenia, wewnętrzne regulaminy to tylko niektóre przykłady. Do tego dochodzą zapowiedzi rozmaitych imprez, relacje z wcześniejszych wydarzeń, okolicznościowe prezentacje – a zatem tematy znacznie mniej sformalizowane. Niezależnie od zawartości, wewnętrzne oraz zewnętrzne gabloty informacyjne powinny budzić w odbiorcach zaufanie. Przejrzystość solidnych, szklanych drzwi to jedno. Co najmniej równie duże znaczenie ma wytrzymałość umieszczonej w środku tablicy. Przecież nie można dopuścić do sytuacji, w której cokolwiek spadnie. Wszelkie ogłoszenia umieszczone w gablocie muszą być dostępne przez cały czas ich eksponowania. Obojętnie, czy w środku umieszczono magnetyczne plecy, czy też tablicę korkową. Warto zastanowić się nad montażem dodatkowych akcesoriów, takich jak wbudowane oświetlenie. Przydatne w miejscach, gdzie brakuje infrastruktury lub lampy nie zapewniają dostatecznej widoczności w nocy.

 

Nowoczesne gabloty informacyjne można dostosowywać do indywidualnych preferencji

Choćby pod względem estetycznym. Wiadomo, że aktualnie wyrazista identyfikacja wizualna ma ogromny wpływ na kreowanie wizerunku firm, instytucji, a także całych miast. Brak spójności w tym elemencie mocno rzucałby się w oczy. Dlatego jeżeli dany podmiot posługuje się określoną paletą kolorów w swoim logo, dokumentach czy na stronie internetowej, warto zlecić wykonanie gablot informacyjnych według tego samego klucza. Wykonawcom nie sprawi to najmniejszego problemu – przykładowo firma Omega System maluje konstrukcje aluminiowe na dowolny kolor z palety RAL. Ta liczy ponad 200 podstawowych odcieni, a po uwzględnieniu różnych wariantów jasności i chrominacji, liczba dostępnych kolorów znacznie przekracza 1500. Stworzenie gabloty informacyjnej idealnie wpasowanej w system identyfikacji wizualnej to zatem bardziej kwestia projektu niż możliwości technicznych.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe