Polacy wydali ponad miliard złotych w ramach Bonu Turystycznego

  • 24.07.2021, 10:43 (aktualizacja 25.07.2021, 18:31)
  • Źródło: Polska Agencja Prasowa
Polacy wydali ponad miliard złotych w ramach Bonu Turystycznego
"Suma płatności zrealizowanych z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego przekroczyła 1 miliard złotych. Z bonu skorzystały już 4 miliony dzieci" - czytamy w informacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii przesłanej Polskiej Agencji Prasowej. Program trwa do końca marca 2022 r.

Polski Bon Turystyczny to wsparcie dla rodzin, a także branży turystycznej w czasie pandemii covid-19. W jego ramach na jedno dziecko przypada 500 zł, a w przypadku niepełnosprawnego dziecka dodatkowe 500 zł. Według ministra Jarosława Gowina, bon stał się szansą na wspólny wypoczynek odciążający domowy budżet, jak również ratując przedsiębiorców m.in. z branży hotelarskiej czy gastronomicznej. Liczba samych przedsiębiorców przyłączających się do programu Polski Bon Turystyczny również rośnie - obecnie należy do niego ponad 27 000 firm.

- Legalnie działających przedsiębiorców bon stał się szansą na powrót do normalności przerwanej przez koronawirusa - stwierdził Resort Rozwoju, Pracy i Technologii. - W wykorzystaniu pełnego potencjału tego narzędzia przeszkodziły wcześniejsze lockdowny i zamknięcie branży turystycznej, ale w ostatnich tygodniach, poziom płatności z wykorzystaniem bonu błyskawicznie rośnie.

W puli programu Polskiego Bonu Turystycznego pozostały jeszcze ok. 3 mld zł, których powoła - jak szacują ekonomiści - może zostać wykorzystana przez Polaków jeszcze do końca sierpnia. Bonami można płacić za usługi hotelarskie, jednodniowe wycieczki nie obejmujące noclegu, a także imprezy turystyczne. Warunkiem jest korzystanie z nich na terenie Polski. Aby móc zapłacić bonem konieczne jest założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, gdzie wcześniej trzeba go aktywować. Lista podmiotów akceptujących bony turystyczne jest natomiast dostępna na stronie internetowej Polskiej Agencji Turystycznej.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe