Chełm: Znęcał się nad żoną - policja znalazła przy nim pocisk

  • 24.07.2021, 09:14
  • oprac. MP
Chełm: Znęcał się nad żoną - policja znalazła przy nim pocisk
Sąd Rejonowy w Chełmie orzekł trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 73-latka. Mężczyzna ponad dwa lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. W budynku gospodarczym, na terenie posesji, funkcjonariusze znaleźli pocisk artyleryjski, który mężczyzna jakiś czas temu przyniósł ze sobą. W rodzinie wdrożona została procedura niebieskiej karty.

Policjanci z komisariatu w Dorohusku podczas interwencji domowej zatrzymali 73-letniego mieszkańca gminy Dorohusk. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od ponad dwóch lat znęca się nad żoną stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

- Policjanci na terenie zamieszkiwanej przez niego posesji w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Jak się okazało mężczyzna przyniósł go jakiś czas temu ze sobą. Na miejsce skierowany został patrol rozminowania, który zabezpieczył i zabrał militaria do neutralizacji - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

W tej sprawie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym nielegalne posiadanie amunicji zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, a znęcanie sią nad osobą najbliższą do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe