Gm. Dorohusk: Stowarzyszenie zaprasza na IV plener malarsko-rzeźbiarski w Świerżach

  • 22.07.2021, 12:51 (aktualizacja 22.07.2021, 14:55)
  • oprac. MP
Gm. Dorohusk: Stowarzyszenie zaprasza na IV plener malarsko-rzeźbiarski…
W najbliższy poniedziałek (26 lipca) w Świerżach odbędzie się kolejne cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej. Plener malarsko-rzeźbiarski potrwa do 31 lipca, wstęp na wydarzenie jest wolny.

Stowarzyszenie Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej organizuje plener artystyczny już po raz czwarty. W I i II edycji jego finałem był hucznie świętowany Jarmark Świerżowski, cieszący się dużym zainteresowaniem, ale z powodu pandemicznych ograniczeń trzeba było z niego zrezygnować. W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział pięciu rzeźbiarzy i trzy malarki.

Mówi Ewa Kozaczuk, prezes Stowarzyszenia Miłośników Świerż i Ziemi Świerżowskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedna z malarek, Renata Mozołowska, poprowadzi również warsztaty plastyczne dla dzieci. Ze względów bezpieczeństwa będą one pracowały w oddzielnej sali w miejscowej Szkole Podstawowej. Wszyscy zaproszeni artyści będą pracowali w parku na rynku w Świerżach i każdy będzie mógł podziwiać ich twórczość. Komisarzem pleneru, jak co roku, będzie Andrzej Suchocki.

- Podsumowaniem pleneru będzie wystawa stworzonych dzieł, którą otworzymy w sobotę, 31 lipca - dodaje Ewa Kozaczuk. - Wręczymy też wtedy dzieciom i artystom biorącym udział w wydarzeniu, upominki i dyplomy. Wzorem lat ubiegłym, podczas jarmarku powstanie rzeźba, odwołująca się do historii, tym razem bardzo regionalnej. Nie chcę zdradzać szczegółów, żeby nie psuć niespodzianki, a tym samym jeszcze bardziej zachęcić do udziału w naszym wydarzeniu.

Podczas I edycji Jarmarku Świerżowskiego powstały dwie rzeźby władców Polski, które od tamtej pory "strzegą" Dębu Bolko w Hniszowie.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe