Chełm: Skręt w lewo - dozwolony czy nie?

  • 22.07.2021, 08:35 (aktualizacja 22.07.2021, 12:11)
  • oprac. MP
Chełm: Skręt w lewo - dozwolony czy nie?
Lokalni kierowcy pytają nas o kolejną - jak mówią - niejasność na wyremontowanym odcinku DK-12. Dopatrzyli się jej na wjeździe w ulicę Rampa Brzeska spod stacji paliw i hotelu.

Jak twierdzą nasi słuchacze, wyjazd w lewo jest zarazem możliwy i niemożliwy. Krótko mówiąc, nie ma tam znaku, który go zakazuje, ale manewr utrudnia, a właściwie wyklucza, powierzchnia wyłączona z ruchu. Aby mieć pewność, że nie naruszymy przepisów, najlepiej skręcić stamtąd w prawo, objechać rondo ZWiN i zawrócić

- Czy nie należałoby postawić w tym miejscu znaku, żeby żaden z kierowców nie miał wątpliwości i nie jeździł na pamięć? - pytają chełmscy zmotoryzowani.

Pytanie w tej kwestii skierowaliśmy do Urzędu Miasta Chełm:

- Zgodnie z projektem zjazd będzie w prawo - wyjaśnia Damian Zieliński. - Na miejscu stanie znak sygnalizujący konieczność wykonania tego manewru. Miasto ponagli wykonawcę w kwestii jego ustawienia. 

W myśl obowiązujących przepisów przypominamy, że na powierzchnię wyłączoną z ruchu, jak nazwa wskazuje, wjeżdżać nie wolno. Taki znak poziomy stosuje się w określonych celach, czyli.

  • dokładnego wskazania toru jazdy pojazdu,
  • skorygowania przebiegu krawężnika,
  • oddalenia toru jazdy pojazdów od przeszkód w jezdni,
  • uzupełnienia wysepek wyodrębnionych z jezdni, wyjątkowo ich zastąpienia.

Powierzchnia wyłączona z ruchu może też służyć służbom drogowym, np. policji, aby skontrolować zatrzymanego kierowcę, który złamał przepisy. Za przejeżdżanie przez takie miejsce grozi mandat.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
FanZenka
FanZenka 22.07.2021, 12:56
Jest znak poziomy i wszystko w temacie... Linia ciągła i powierzchnia wyłączona.

Pozostałe