Potrzebne fundusze na remont Domu Matki i Dziecka!

  • 21.07.2021, 11:40
  • oprac. MP
Potrzebne fundusze na remont Domu Matki i Dziecka!
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie organizuje zbiórkę pieniędzy na remont Domu Matki i Dziecka. To ponad 70-metrowe 3-pokojowe mieszkanie, które po ponad dwudziestu latach użytkowania, wymaga gruntownej modernizacji. Zatrzymują się tam m.in. rodziny dzieci zakwalifikowanych do przeszczepu szpiku kostnego.

Mówi Magdalena Pietnoczko ze stowarzyszenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na przeszczep do Lublina przyjeżdżają mali pacjenci z całej Polski oraz z państw sąsiadujących. Z zebranych dotychczas pieniędzy udało się wymienić okna i zakupić rolety. 

Mieszkanie na Dom Matki i Dziecka zostało zakupione przez Stowarzyszenie w 2001 roku, a wykończone i wyposażone dzięki wsparciu sponsorów. Aktualnie, w trosce o zapewnienie dobrych warunków pobytu rodzinom i chorym dzieciom, podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu. 

Mieszkanie liczy 71 m². W jego skład wchodzą 3 pokoje, kuchnia, łazienka oraz ubikacja. Aby umożliwić dalsze przebywanie w nim rodzinom dzieci wymagających przeszczepienia szpiku, potrzeba środków na realizację remontu wszystkich pomieszczeń oraz na ich wyposażenie (meble, armatura łazienkowa, sprzęty RTV i AGD). Wstępny kosztorys prac remontowych wraz z wyposażeniem wynosi 70 000 zł.

- Każda złotówka jest na wagę złota, gdyż potrzeba zarówno kosztownych rzeczy, jak i drobnych, wykończeniowych. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Istnieje także możliwość przekazania darowizny rzeczowej w formie materiałów budowlanych lub wyposażenia (musi być ono nowe ze względu na sterylność). w takiej sytuacji prosimy o kontakt poprzez maila: [email protected], telefon 601 234 646 lub poprzez naszą stronę na Facebooku Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie.

Pomóc może każdy. Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl:

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe