Chełm: Produkowali narkotyki w namiotach i na strychu - obaj byli już notowani

  • 21.07.2021, 10:04 (aktualizacja 21.07.2021, 10:15)
  • oprac. MP
Chełm: Produkowali narkotyki w namiotach i na strychu - obaj byli już…
Chełmscy kryminalni zabezpieczyli blisko 4,5 kg suszu marihuany oraz sprzęt służący do jej wytwarzania. W związku z tą sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli już notowani za przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Z kolei drugi odbywa karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty.

Policjanci kryminalni z chełmskiej komendy weszli na teren jednej z posesji w gminie Wojsławice. Z ich ustaleń wynikało, że osoby, które tam przebywają mogą wytwarzać narkotyki.

- Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te informacje. W różnych pomieszczeniach wolnostojącego domu i na strychu znaleźli namioty i sprzęt służący do wytwarzania środków odurzających. W wyniku przeszukania zabezpieczyli łącznie blisko 4,5 kg suszu marihuany - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

W związku z tą sprawą zatrzymali przebywających tam dwóch mieszkańców Chełma w wieku 19 i 23 lat. Jak się okazało, obaj mężczyźni byli już notowani za przestępstwa narkotykowe. Młodszy z nich ukrywał się, poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku. Z kolei starszy odbywa już karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe