Chełm: Modernizacja Młyna Michalenki pod znakiem zapytania

  • 20.07.2021, 13:12
  • oprac. MP
Chełm: Modernizacja Młyna Michalenki pod znakiem zapytania
Jest dokumentacja i pozwolenie na budowę, ale nie ma pieniędzy. Skutek jest taki, że Młyn Michalenki nadal niszczeje. Chełmski ratusz zamierza ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w ramach jednego z rządowych programów. Jakiego? Na razie nie wiadomo.

O planach dotyczących starego młyna mówił nam już na początku tego roku Damian Zieliński z chełmskiego ratusza:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Póki co jednak, młyn jak niszczał, tak niszczeje. Przypominamy, że miasto kupiło budynek na początku lutego ubiegłego roku za 450 000 złotych. 

Zgodnie z pierwotnym założeniem obiekt zostanie przeznaczony na działalność kulturalną. Ma się w nim znaleźć sala widowiskowo-teatralna z wyposażeniem multimedialnym pozwalającym na projekcje filmów i sala ekspozycyjna z przeznaczeniem pod galerię Muzeum Ziemi Chełmskiej. Wstępna koncepcja zakłada też stworzenie na dachu lub na ostatniej kondygnacji budynku kawiarni z widokiem na panoramę Chełma.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe