Chełm: Będą utrudnienia drogowe w centrum miasta

  • 20.07.2021, 09:34 (aktualizacja 21.07.2021, 10:16)
  • oprac. MP
Chełm: Będą utrudnienia drogowe w centrum miasta
Od najbliższego poniedziałku (26 lipca) do 6 sierpnia rozpoczną się prace związane z Tour de Pologne 2021. Obejmą one dwie lokalizacje - rondo u zbiegu Pocztowej, Lubelskiej i Hrubieszowskiej, a także skrzyżowanie przy cerkwi.

Podczas prowadzonych prac drogowcy będą kładli nawierzchnię bitumiczną i należy spodziewać się utrudnień z przejazdem we wspomnianych miejscach.

W ramach I etapu tegorocznego Tour de Pologne kolarze wjadą do naszego miasta ulicą Zawadówka, a następnie, przejeżdżając przez Rondo Dmowskiego, będą ścigać się ul. Rejowiecką. Kolejnym etapem ich zmagań będzie wiadukt oraz ul. Lubelska, którą dojadą do Pl. Łuczkowskiego, gdzie rozpocznie się pętla. Zawodnicy, ulicami Lubelską i Hrubieszowską, przejadą do ronda "Młota" - nieopodal Komendy Policji - i zjadą w dół na aleję Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Przejadą najpierw jedną stroną jezdni, a następnie - w przeciwnym kierunku - drugą i ponownie, przez rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich, wjadą na rondo im. "Młota". Popędzą w stronę Chadeku i przez ul. Stephensona oraz Pl. Niepodległości wjadą na ul. Szwoleżerów. Tym traktem dojadą aż do budynku Cerkwi, gdzie skręcą na ul. Kopernika, a następnie na ul. Mickiewicza. Przy Szkole Podstawowej nr 2 pojadą w stronę ul. Obłońskiej i ponownie - przez rondo koło "Mrówki" oraz zjazdem z wiaduktu - dotrą na rondo im. Jana Pawła II przy Kamenie.

Tam rozpocznie się ostatnia prosta przed finiszem pierwszego etapu Tour de Pologne. Zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo ścigając się ul. Lubelską, pod górę w stronę pl. Łuczkowskiego i wyżej, nieopodal schodów do Bazyliki, zakończą swoje zmagania.

Tegoroczne Tour de Pologne rozpocznie 9 sierpnia na placu Zamkowym w Lublinie, a zakończy zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Jakiej muzyki najbardziej lubisz słuchać?


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kola
Kola 21.07.2021, 08:24
Mogliby poprowadzić trasę po wszystkich ulicach wymagających remontu.
FanZenka
FanZenka 20.07.2021, 15:44
Dzięki Tour de Pologne w Chełmie kilka ulic zostanie odnowionych.

Pozostałe