Chełm: 1 000 000 zł dofinansowania dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

  • 09.07.2021, 11:44
  • Informacja prasowa
Chełm: 1 000 000 zł dofinansowania dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
W związku z rozwojem bazy dydaktyczno-laboratoryjnej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie reprezentowana przez Rektora Uczelni dra hab. inż. Arkadiusza Tofila zawarła Umowę z Ministrem Edukacji i Nauki, reprezentowanym przez zastępcę dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Edukacji i Nauki Piotra Krasińskiego.

Przedmiotem umowy dotyczącej przedsięwzięcia pn. „ Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości” jest wsparcie uczelni w realizacji zadań mających na celu podniesienie jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Uczelnia otrzyma dotację w wysokości 1 000 000 zł, dzięki któremu zaktualizowane zostanie wyposażenie laboratorium fonetycznego Katedry Filologii oraz powiększeniu ulegnie baza literatury specjalistycznej Katedry Stosunków Międzynarodowych. Ponadto, wsparcie z ministerstwa zostanie wykorzystane na doposażenie laboratoriów m.in. automatyki i robotyki, maszyn i napędów elektrycznych, spawalnictwa, obróbki plastycznej, analityki chemicznej, diagnostyki samochodowej, obrabiarek CNC, obróbki cieplno-chemicznej.

- Staramy się, by prowadzone w uczelni zajęcia i ćwiczenia laboratoryjne dostosowane były do aktualnych potrzeb rynku pracy, wynikających z rozwoju technologii i konieczności tworzenia rzeczywistych warunków środowiska pracy. Stąd też nasza dbałość w nadążaniu za postępem technicznym oraz nowinkami nie tylko w szeroko rozumianej inżynierii, ale też wielu innych dziedzinach wiedzy - mówi rektor dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
.
. 10.07.2021, 12:26
Po co żeby stało

Pozostałe