Włodawa: Pijany na motocyklu - grozi mu więzienie i kilka tysięcy złotych kary

  • 09.07.2021, 09:22
  • oprac. MP
Włodawa: Pijany na motocyklu - grozi mu więzienie i kilka tysięcy złotych…
O negatywnych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu przekonał się 51-latek z Włodawy, który wsiadł za kierownicę motocykla z prawie dwoma promilami w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się doznając obrażeń ciała. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą mu dwa lata więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami.

Pomimo licznych apeli o poważnych skutkach jazdy pod działaniem alkoholu wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów „na podwójnym gazie”. W tym tygodniu włodawscy policjanci ujawnili kolejnego kierowcę z promilami.

- Dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło poszkodowanego motocyklisty, który przewrócił się na łuku jezdni ulicy Zabagonie we Włodawie. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie i zastali zespół pogotowia ratowniczego udzielającego pomocy 51-latkowi z Włodawy. Po zbadaniu przez stróżów prawa mężczyzny alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma w organizmie prawie 2 promile. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Natomiast z ustaleń policjantów wynikało, że do przewrócenia się pojazdu doszło, ponieważ kierujący na łuku jezdni najechał na krawężnik i stracił panowanie nad motocyklem - mówi Elwira Tadyniewicz, rzecznik KPP we Włodawie.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą dwa lata więzienia. Kierowca „na podwójnym gazie” musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 000 złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum trzy lata.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe