Poleskie Sioło - nowa atrakcja na mapie naszego regionu

  • 05.07.2021, 13:20
  • oprac. MP
Poleskie Sioło - nowa atrakcja na mapie naszego regionu
Poleskie Sioło to nowy ośrodek edukacyjny Poleskiego Parku Narodowego, w którym można poznać kulturę i zwyczaje naszych przodków żyjących na Polesiu.

Ośrodek powstał w Łowiszowie i został zbudowany na wzór tradycyjnych zagród poleskich i ma tez mocny akcent chełmski. Został zaprojektowany przez chełmską pracownie architektoniczno-konstrukcyjną.

Mówi Dorota Rybaczuk, konstruktor:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na terenie ośrodka znajduje się budynek mieszkalny, spichlerz oraz stodoła, wykonane z drewna i kryte strzechą oraz  piwnica typu ziemianka, która była bardzo popularna na tych terenach.

Poleskie Sioło, ośrodek edukacyjny Poleskiego Parku Narodowego w Łowiszowie koło Wytyczna, czynny jest przez cały tydzień od 10:00 do 18:00.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe