Włodawa: Przemytnicy zatrzymani na Bugu

  • 02.07.2021, 13:09
  • oprac. MP
Włodawa: Przemytnicy zatrzymani na Bugu
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Zbereżu oraz Woli Uhruskiej nie dopuścili do przemytu papierosów o wartości prawie 60 000 zł. Na miejscu zatrzymano również dwie osoby uczestniczące w transporcie nielegalnego towaru z Ukrainy do Polski.

Do zdarzenia doszło 1 lipca czwartek, kiedy to funkcjonariusze Straży Granicznej, prowadząc obserwację granicy państwowej, dostrzegli dwie osoby poruszające się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Wysłany na miejsce patrol, ujawnił i zabezpieczył w kompleksie leśnym położonym blisko granicy państwowej, wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte folią w ilości prawie 80 000 szt., zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju.

- W toku podjętych działań, na miejscu zatrzymano kobietę oraz mężczyznę (obywateli Polski w wieku 18 i 24 lat), którzy odnosili od rzeki granicznej w głąb lasu, przemycone wcześniej papierosy. Wartość nielegalnego towaru oszacowano wstępnie na kwotę blisko 60 000 zł. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny - mówi Dariusz Siennicki, rzecznik NOSG w Chełmie.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości ponad 17 mln zł.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe