Dorohusk: Mundurowi z NOSG odzyskali kombajny warte ponad 750 000 zł

  • 01.07.2021, 12:34
  • Informacja prasowa
Dorohusk: Mundurowi z NOSG odzyskali kombajny warte ponad 750 000 zł
Na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa kombajny zbożowe o łącznej wartości 770 000 zł.

Pierwszy z odzyskanych pojazdów był transportowany na naczepie samochodu ciężarowego przez granicę we wtorek (29 czerwca). Podczas prowadzonej kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym z kraju funkcjonariusze z Dorohuska ustalili, iż kombajn zbożowy Claas o szacunkowej wartości 650 000 zł,  jest poszukiwany jako utracony na terytorium Wielkiej Brytanii. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Kierowca ciężarówki, 45-letni obywatel Ukrainy został przesłuchany w charakterze świadka, zaś maszynę zabezpieczono.

Do kolejnego zdarzenia doszło w środę (30 czerwca), kiedy to na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, przerwano podróż 38-letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna próbował wywieźć na naczepie samochodu ciężarowego z Polski na Ukrainę, kombajn zbożowy John Deere. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w maszynie ingerencję w polu numerycznym VIN. Kombajn o wartości 120 000 zł został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) pochodzące z przestępstwa o wartości prawie 9 500 000 zł.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe