Rząd przekonuje Polaków do szczepień loterią z nagrodami pieniężnymi

  • 25.06.2021, 11:50 (aktualizacja 29.06.2021, 07:22)
  • ---
Rząd przekonuje Polaków do szczepień loterią z nagrodami pieniężnymi
1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień, która ma zachęcić Polaków do szczepienia przeciwko covid-19. Jak będzie dokładnie przebiegać?

- Już ok. 50% pełnoletnich osób w Polsce zarejestrowało się lub przyjęło szczepionkę przeciw covid-19. Zapraszamy pozostałych! Teraz dostać szczepionkę będzie jeszcze łatwiej. Kończy się ten etap, kiedy największym wyzwaniem było dla nas pozyskanie szczepionek. Wyzwaniem coraz większym będzie przekonanie Polaków do tego, żeby się szczepić. To jest wyzwanie dla nas wszystkich. Tylko zaszczepienie jak największej części populacji pozwoli zwyciężyć covid-19 – mówił Michał Dworczyk, szef KPRM, podczas prezentacji nowych rozwiązań w Narodowym Programie Szczepień

W loterii będzie mógł wziąć udział każdy zaszczepiony przynajmniej jedną dawką Polak. Do loterii można dołączyć na dwa sposoby:

  • przez internetowe konto pacjent.gov.pl,
  • przez infolinię Narodowego Programu Szczepień (nr tel. 989).

Jakie nagrody przewidziane są w konkursie i kto je otrzyma? Polacy będą mogli wygrać 200 zł i 500 zł podczas losowań tygodniowych i miesięcznych. Będą się one odbywać w każdą środę od 14 lipca do 6 października.

Kolejny elementem loterii jest konkurs na najbardziej odporną gminę. Małe gminy (do 30 000 mieszkańców) zostaną podzielone na 49 regionów, a zwycięzca w każdy regionie otrzyma 1 mln zł. Wśród średnich gmin (30 000 - 100 000 mieszkańców) trzy z najwyższym wskaźnikiem zaszczepień otrzymają taką samą kwotę, podobnie jak najlepsza z dużych gmin (powyżej 100 000 mieszkańców). Ten etap potrwa do 31 października br. Do tego czasu najlepiej wyszczepiona gmina w Polsce otrzyma dodatkową nagrodę w wysokości 2 mln zł.Ponadto, do końca 2021 r. pierwsze 500 gmin otrzyma po 100 000 zł na zaszczepienia min. 67 proc. mieszkańców

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe