Chełm: Stanisława Mąka laureatką Nagrody Kolberga

  • 23.06.2021, 09:27 (aktualizacja 23.06.2021, 11:41)
  • oprac. MP
Chełm: Stanisława Mąka laureatką Nagrody Kolberga
Stanisława Mąka z Rożdżałowa z pow. chełmskiego została laureatką 46. Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej".

Nagroda im. Oskara Kolberga jest najstarszym i najważniejszym wyróżnieniem w dziedzinie kultury tradycyjnej w Polsce. Jej patronem jest Oskar Kolberg, polski etnograf, folklorysta i kompozytor. 

Mówi laureatka nagrody:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczysta gala 46. edycji Nagrody Kolberga odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie 1 lipca o godz. 14:00. Będzie również transmitowana na żywo w Internecie.

Stanisława Mąka zajmuje się twórczością ludową od 1972 r. Maluje obrazu, rzeźby, wykonuje pisanki i wycinanki. Tematyką jej prac są przede wszystkim sceny obrzędowe i rodzajowe. Stanisława Mąka stale uczestniczy w wielu wystawach, nie tylko lokalnych, ale również ogólnopolskich. Artystka należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Stowarzyszenia Ziemi Chełmskiej. Została również odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Ministerstwo Dziedzictwa i Kultury Narodowej.

Z panią Stanisławą rozmawialiśmy jeszcze przed oficjalną informacją o otrzymaniu przez niej nagrody - rozmowy można było posłuchać w audycji "Samorządowe 5 Minut".

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe