Krasnystaw: Znaki ostrzegają pieszych przed używaniem telefonu

  • 18.06.2021, 10:37
  • oprac. MP
Krasnystaw: Znaki ostrzegają pieszych przed używaniem telefonu
W rejonie ponad dwudziestu najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych na terenie Krasnegostawu pojawiły się niedawno piktogramy „Smart Stop”. Przypominają one pieszym o zakazie korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię. Pomysłodawcą całej akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie we współpracy z Zarządem Dróg Powiatowych w Krasnymstawie.

Mówi Piotr Wasilewski z krasnostawskiej komendy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Korzystanie z tego typu urządzeń rozprasza uwagę pieszego ograniczając obserwowanie tego, co dzieje się wokół niego. Wtedy na odpowiednią reakcje jest już za późno. Osoby nie stosujące się do nowego przepisu muszą się liczyć z mandatem w wysokości od 50 do 100 złotych.

Pomysłodawcą całej akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie, której specjaliści zajmujący się szeroko pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym wytypowali najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych na terenie miasta. We współpracy z Zarządem Dróg Powiatowym w Krasnymstawie piktogramy pojawił się już w ponad 20 miejscach.

Zgodnie z założeniami, na terenie Krasnegostawu pojawi się coraz więcej takich znaków, które miejmy nadzieję, zmuszą do myślenia i przestrzegania przez pieszych nowych przepisów.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe