Chełm: Kolejny samolot w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

  • 16.06.2021, 13:28
  • oprac. MP
Chełm: Kolejny samolot w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej Facebook PWSZ Chełm
Flota Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie wzbogaci się o nowy samolot. To maszyna szkoleniowa klasy COMPLEKS, na której będą ćwiczyć latanie przyszli piloci. Umowa na dofinansowanie zakupu została już podpisana.

- Cieszymy się, że kolejny nowoczesny samolot wzbogaci naszą flotę i co ważne, zakup będzie wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Obecnie w skład naszej floty wchodzi 13 statków powietrznych, w tym m.in. samoloty AT3 R100, Tecnam P2006, Cessna 172 S oraz wyposażone we współczesną awionikę Cessny 152. Mogę śmiało powiedzieć, że od kilku lat nasze działania, czyli sukcesywnie unowocześniana flota oraz nowo budowana sztuczna droga startowa, którą już niedługo oddamy do użytku, konsekwentnie budują markę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie jako najlepszego w Polsce ośrodka kształcenia lotniczego oraz prawdziwego ambasadora Lubelszczyzny – powiedział rektor PWSZ w Chełmie prof. Arkadiusz Tofil.

Uczelnia otrzyma na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 750 000 zł. Przypominamy, że uczelnia szkoli przyszłych pilotów we współpracy m.in. z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe