Światowy Dzień Krwiodawcy - czy chełmianie chętnie oddają krew?

  • 14.06.2021, 12:57
  • oprac. MP
Światowy Dzień Krwiodawcy - czy chełmianie chętnie oddają krew?
Dziś jest bardzo dobra okazja, aby dołączyć do grona osób pomagających innym bezinteresownie. A to za sprawą Światowego Dnia Krwiodawcy, który został ustanowiony jeszcze w 2004 r. przez Światową Organizację Zdrowia.

Nasz reporter, Marcin Petruk, pytał chełmian czy sami oddają krew i jak zachęciliby inny do zostania krwiodawcą:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Chełmie krew można oddawać od poniedziałku do piątku w punkcie przy ulicy Szpitalnej. Krwiobus pojawi się również w sobotę w Amfiteatrze Kumowa Dolina podczas kolejnej edycji MotoKropli.

Osoby, które oddadzą krew otrzymują ekwiwalent kaloryczny w postaci ośmiu czekolad, zwrot za przejazd komunikacją miejską, a także dwudniowe zwolnienie - na dzień wizyty w Centrum Krwiodawstwa, a także kolejny bezpośrednio po nim. Aby podzielić się krwią lub osoczem należy być zdrowym, nie przyjmować na stałe żadnych leków, a także zjeść lekkie śniadanie i dobrze nawodnić się przynajmniej dwie doby przed.

Osoby z długoletnim stażem krwiodawcy, czyli posiadające legitymacje oraz odznaki, posiadają szereg innych przywilejów. Należą do nich darmowe przejazdy komunikacją miejską, zniżki na leki sięgające nawet 100%, a także zniżki na obiekty sportowe oraz omijanie kolejek do lekarzy i specjalistów.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe