Policja otrzymała nowe pojazdy do ścigania piratów drogowych

  • 13.06.2021, 10:16
  • Informacja prasowa
Policja otrzymała nowe pojazdy do ścigania piratów drogowych
Ponad 56 000 000 zł z Programu Infrastruktura i Środowisko otrzymała Polska Policja na zakup nowoczesnych motocykli, które trafią do jednostek w całym kraju. W podpisaniu umowy o dofinansowanie projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” uczestniczył wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda i I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

- Ze wsparciem Funduszy Europejskich i środków krajowych w Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa. Z funduszy unijnych, oprócz inwestycji w nowe drogi, dofinansowujemy również działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiego projektu jest dzisiejsze przedsięwzięcie. Nowoczesne motocykle zwiększą mobilność policjantów oraz poprawią komfort ich pracy - powiedział wiceminister Waldemar Buda.

Za ponad 56 mln zł na wyposażenie policji trafi 478 sztuk motocykli ciężkich oraz 876 kompletów strojów dla motocyklistów. Przedsięwzięcie obejmie także szkolenie  z doskonalenia techniki jazdy motocyklem dla przyszłych użytkowników.

- Zakup prawie 480 motocykli z pełnym wyposażeniem, kaskami, kombinezonami letnimi i zimowymi dla policjantów oraz apteczkami i systemem łączności wraz z organizacją szkolenia dla ich użytkowników, wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Polsce zarejestrowanych jest już niemal 1 700 000 motocykli. W związku z rosnąca popularnością tego środka transportu konieczna jest poprawa bezpieczeństwa i tych użytkowników dróg. Policyjni motocykliści szybciej mogą dojechać na miejsce zdarzenia drogowego, ominąć korki czy inne przeszkody, a przez to szybciej i sprawniej udzielić pomocy  - powiedział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

Inwestycja zwiększy skuteczność działań Policji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz usprawni codzienną służbę funkcjonariuszy. Zakupiony sprzęt przyczyni się do lepszego prowadzenia nadzoru nad ruchem i egzekwowanie przestrzegania przepisów. Nowe motocykle pozwolą na szybsze docieranie do zdarzeń również w miejscach, do których dojechanie samochodem jest utrudnione.

Informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stacho .
Stacho . 13.06.2021, 15:13
50 km w terenie zabudowanym mało który kierowca przestrzega to ograniczenie !

Pozostałe