Chełm: Silnik samolotu przestał prawidłowo pracować - studenta uratowały jego umiejętności

  • 10.06.2021, 19:04
  • oprac. MP
Chełm: Silnik samolotu przestał prawidłowo pracować - studenta uratowały…
9 czerwca roku student pilotażu PWSZ w Chełmie wykonywał nawigacyjny lot szkolny na samolocie typu Cessna 152. Kiedy osiągnął wysokość przelotową, stwierdził nieprawidłowości w pracy silnika. Sprawdził ustawienia parametrów pracy silnika, ale ta się nie ustabilizowała i podjął decyzję o wykonaniu lądowania zapobiegawczego.

Lądowanie takie wykonuje się w sytuacji zagrożenia, kiedy nie ma możliwości szybkiego powrotu do lotniska, aby w sposób kontrolowany i bezpieczny wykonać lądowanie w terenie niebędącym lotniskiem lub lądowiskiem. 

- Mimo niepokoju, ta trudna sytuacja wyraźnie pokazała, iż proces szkolenia w Ośrodku Kształcenia Lotniczego ATO PWSZ w Chełmie realizowany jest w pełni profesjonalnie. Nasza kadra instruktorska kładzie bardzo duży nacisk na przygotowanie studentów do właściwego postępowania w sytuacjach krytycznych – powiedział rektor uczelni, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PWSZ w Chełmie.

Student w trakcie zdarzenia wykazał się dużym opanowaniem oraz właściwą oceną sytuacji i jej potencjalnych skutków. Podjął, na bazie swojego wyszkolenia, właściwą decyzję o wykonaniu lądowania zapobiegawczego, wybrał bezpieczny teren i wykonał bardzo dobre lądowanie na nawierzchni nieprzygotowanej do lądowań. Tym samym bez szwanku wyszedł zarówno on sam, jak i samolot.

- Jestem niezwykle dumny z postępowania naszego studenta. Świadczy ono zarówno o umiejętności zachowania zimnej krwi w trudnej sytuacji, ale także o bardzo dobrych efektach procesu wyszkolenia. Jego zachowanie warte jest wyróżnienia, a postawa i wykorzystanie zdobytej wiedzy predestynuje go w przyszłości do grupy najlepszych pilotów.

(źródło: PWSZ Chełm)

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Czy handel na chełmskim deptaku (poza wyznaczonym miejscem) powinien zostać zlikwidowany?


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mechanik rowerowy
mechanik rowerowy 11.06.2021, 08:47
znaczy kiepskie szkolenie mechaników i brak nadzoru nad serwisowaniem samolotow

Pozostałe