Kopalnia nie powstanie - Praire Mining chce od Polski 4 mld zł odszkodowania

  • 10.06.2021, 14:15 (aktualizacja 10.06.2021, 14:27)
  • oprac. MP
Kopalnia nie powstanie - Praire Mining chce od Polski 4 mld zł odszkodowania
Ponad 4 miliardy złotych - takiego odszkodowania chce od Polski australijska spółka Prairie Mining, która miała wybudować w naszym regionie kopalnię Jan Karski.

Na tyle Australijczycy wycenili swoje straty związane z naruszonymi - ich zdaniem - prawami inwestora oraz odebraniem im niezbędnych pozwoleń i koncesji. 

Kopalnia Jan Karski zapowiadała się na największą od lat inwestycję górniczą w Polsce. Miała powstać na terenie gminy Siedliszcze. Spółka z Australii planowała też zagospodarować tamtejsze złoża węgla koksowniczego. 

Burmistrz Siedliszcza Hieronim Zonik nie ma wątpliwości, że źle się stało:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Budowa kopalni Jan Karski miała ruszyć w 2019 roku. Nakłady inwestycyjne zapowiadano na 632 mln dolarów, a roczną produkcję węgla handlowego określono na ponad 6 mln ton. Pracę w kopalni miało znaleźć 10 tys. osób.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Czy handel na chełmskim deptaku (poza wyznaczonym miejscem) powinien zostać zlikwidowany?


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zank
zank 11.06.2021, 14:00
Nie Ziemi Chełmskiej! Polityka na tym zaważyła!!!
Siedliszczak
Siedliszczak 11.06.2021, 09:48
To cała polityka polskiego rządu(rządu pisiorów) zamiast dać zarobić 10000 osobom to wolą za darmo rozdawać pieniądze aby być przy korycie. ***** ***

Pozostałe