Chełm: Szpital przygotowuje się na kolejną falę koronawirusa

  • 10.06.2021, 12:29 (aktualizacja 10.06.2021, 12:55)
  • ---
Chełm: Szpital przygotowuje się na kolejną falę koronawirusa
Szpital w Chełmie rozbuduje i zmodernizuje centralną instalację tlenu medycznego. To inwestycja, która ma pomóc w razie kolejnej fali koronawirusa.

Mówi dyrektor placówki Kamila Ćwik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chodzi o kwotę 3 500 000 złotych. Prace już ruszyły:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modernizacja instalacji do obecnych standardów pozwoli też na zwiększenie liczby łóżek tlenowych do około 200. Planowane prace obejmują również modernizację rezerwowego źródła tlenu - baterii butli tlenowych. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Statystyki dotyczące pandemii mogą natomiast napawać optymizmem. Na Lubelszczyźnie minionej doby zdiagnozowano tylko 39 osób. W chełmskim szpitalu z tygodnia na tydzień coraz mniej pacjentów z koronawirusem wymaga hospitalizacji. Obecnie liczba chorych na covid-19, którzy leżą na szpitalnym oddziale zakaźnym, nie przekracza 10 osób.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Specjaliści prognozują, że koronawirus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Niewykluczone, że z czwartą falą pandemii będziemy mierzyć się jesienią.

---

Podziel się:

Oceń:

Czy handel na chełmskim deptaku (poza wyznaczonym miejscem) powinien zostać zlikwidowany?


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe