Włodawa: Stracił pieniądze kupując telefon przez Internet

  • 10.06.2021, 09:20
  • oprac. MP
Włodawa: Stracił pieniądze kupując telefon przez Internet
Ofiarą kolejnych oszustów pradł w ostatnim czasie mieszkaniec Włodawy. Mężczyzna zamówił na portalu ogłoszeniowym telefon i wpłacił pieniądze na wskazane konto. Niestety, od tego czasu kontakt ze sprzedającym się urwał, a towaru do tej pory nie otrzymał. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie oraz apelują o rozwagę przy zakupach z niepewnego źródła.

Do włodawskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta, który powiadomił, że został oszukany. Mężczyzna pod koniec maja na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ofertę sprzedaży telefonu komórkowego. Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego ze sprzedawcą wpłacił umówione 350 złotych przelewem na wskazane konto. Niestety, od tego czasu kontakt ze sprzedającym się urwał, a włodawianin telefonu nie otrzymał do tej pory.

- Sprawę wyjaśniają policjanci włodawskiej komendy i apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu. Przypominamy, że zapłacenie za towar i nieotrzymanie go to oszustwo, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności - mówi Elwira Tadyniewicz, rzecznik KPP we Włodawie.

Policja ostrzega. Niewątpliwie zakupy w sieci są bardzo wygodną i popularną formą dokonywania transakcji. Jednak i tutaj możemy zostać oszukani przez nieuczciwych sprzedawców. Robiąc zakupy przez Internet należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • korzystać ze sprawdzonych sklepów i ofert,

  • weryfikować rzetelność sprzedawcy, sprawdzać komentarze na jego temat;

  • uważać na ”super okazje”, zbyt niska cena może sugerować ryzyko oszustwa;

  • gromadzić korespondencję ze sprzedającym – w przypadku oszustwa będzie ona dowodem kontaktów.

 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Czy handel na chełmskim deptaku (poza wyznaczonym miejscem) powinien zostać zlikwidowany?


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe