Region: Papierosy, leki, bursztyn "z pola" i... ludzkie włosy - celnicy podsumowali majowe interwencje

  • 09.06.2021, 12:43 (aktualizacja 09.06.2021, 12:56)
  • oprac. MP
Region: Papierosy, leki, bursztyn "z pola" i... ludzkie włosy - celnicy…
Nielegalne papierosy o wartości prawie pół miliona złotych, blisko 200 ampułek i 26 pojemników różnego rodzaju medykamentów oraz 3 500 sztuk akcesoriów stomatologicznych - to tylko niektóre "fanty" skonfiskowane przez celników z Lubelszczyzny w minionym miesiącu.

Funkcjonariusze z przejścia granicznego w Dorohusku trafili na dość nietypowy przemyt:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówił Michał Deruś, rzecznik prasowy lubelskiej Izby Administracji Skarbowej. Celnicy z naszego województwa skonfiskowali też w maju ponad 100 par butów sportowych - wszystko to podróbki znanych marek. Ich rynkowa wartość to prawie 25 000 złotych.

Najwięcej majowych interwencji na granicy w Dorohusku dotyczyło - jak zwykle - przemytu papierosów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W sumie w maju na przejściach granicznych w naszym województwie celnicy nie dopuścili do przemytu ponad 37 000 paczek papierosów. Ich rynkowa wartość to prawie pół miliona złotych. 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe