Chełm: Trawa i krzaki na cmentarzach wojennych zostaną niebawem wykoszone

  • 09.06.2021, 12:04 (aktualizacja 09.06.2021, 12:18)
  • oprac. MP
Chełm: Trawa i krzaki na cmentarzach wojennych zostaną niebawem wykoszone
Cmentarz ofiar I i II wojny światowej znajdujący się na chełmskiej górce przy ul. 1 Pułku Szwoleżerów tonie w krzakach i bujnej trawie. Jak informują nasi słuchacze, na zarośniętej nekropolii z trudem można dostrzec mogiły.

O wyjaśnienia zapytaliśmy chełmski magistrat, który na zlecenie wojewody opiekuje się cmentarzami wojennymi. Mówi Damian Zieliński z biura prasowego prezydenta Chełma:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Chełmie mamy osiem cmentarzy wojennych i wojskowych, które wymagają stałej pielęgnacji. Przed pandemią w porządkowanie nekropolii angażowały się m.in. chełmskie szkoły.

Co z pozostałymi miejscami wymagającymi koszenia, które zgłosili nam nasi słuchacze? Jak poinformował nas Damian Zieliński, w poniedziałek (7 czerwca) odpowiedzialni za to pracownicy MPRD realizowani koszenie przy ulicach: Lwowskiej, Zielnej, Ogrodowej, Trubakowskiej i Szpitalnej, natomiast we wtorek (8 czerwca) przy ulicach: Zachodniej, Synów Pułku, Ceramicznej i w Parku Miejskim. Kolejne rejony miasta mają być sprzątane sukcesywnie w najbliższych dniach.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Czy handel na chełmskim deptaku (poza wyznaczonym miejscem) powinien zostać zlikwidowany?


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe