Chełm: Handlarze nie płacą za prowadzenie działalności, tylko za dzierżawę terenu

  • 09.06.2021, 08:22 (aktualizacja 09.06.2021, 08:53)
  • oprac. MP
Chełm: Handlarze nie płacą za prowadzenie działalności, tylko za dzierżawę…
Wśród osób handlujących na chełmskim deptaku i na Placu Kupieckim zawrzało. Od kilku dni sprzedawców obowiązuje nowy regulamin, zgodnie z którym ci oferujący swoje towary poza targowiskiem muszą ponosić opłaty.

Na obecną sytuację poskarżył się nam jeden z handlarzy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wyjaśnienie zapytaliśmy prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, która administruje terenem, Artura Juszczaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Udostępnienie dodatkowego terenu do handlu w tym rejonie oburzyło handlarzy od lat mających stanowiska w boksach. Ich zdaniem takie stoiska nie spełniają wymogów sanitarnych, stanowią nieuczciwą konkurencję i zagrażają ich interesom.

Z mieszkańcami Chełma rozmawialiśmy również na temat wzrostu cen na targowiskach i sklepach. Okazuje się, że odczuwają je w portfelach bardzo dotkliwie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Czy handel na chełmskim deptaku (poza wyznaczonym miejscem) powinien zostać zlikwidowany?


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kotek
Kotek 10.06.2021, 12:44
Zgadzam się z opłatami bo wszędzie są opłaty ale w rozsądnej cenie bo kogo stać zapłacić 10 zł za metr kwadratowy. Wszędzie w większych miejscowościach są specjalne targowiska dla przyjeżdżających handlujacych w dzień targowy a w Chełmie tego nie ma. Są dni targowe a targowiska nie ma. Tu jest problem odkąd pamiętam dla handlujacych sezonowo dla tych co jeżdżą po targach Chełm jest z tego wykluczony.
A wojna na deptaku była zawsze. Proponuję zrobić plac targowy, na każdą kieszeń opłaty i rozwiążą się wszystkie problemy.
gość
gość 09.06.2021, 18:59
chcą handlować niech płacą dlaczego ja mam płacić za boks 350 zł i nikt mi tego nie rekompensuję a szmaciane bez opłat i jeszcze zaniżają ceny jaka to jest konkurencja złodziejska
gość1
gość1 11.06.2021, 14:10
Kto Panu/Pani każe wynajmować boks zawsze możesz robić tak jak oni, i nie plączcie że płacicie zus, bo rolnik płaci krus i podatki za ziemie. A od rolnik za groszę płacicie za produkty bo jak nie zarobicie minimum 100% za warzywa i owoce to wam się nie opłaca. Sami zawyżacie ceny w końcu ktoś wam nosa utrze.
Ruuk
Ruuk 09.06.2021, 17:48
Smutne to. Starsza osoba której brakuje pieniędzy na życie wlecze się z drobnym towarem i bez żadnych udogodnień typu boksy chce dorobić na chleb - musi płacić dodatkowo. Ci ktorzy chcieli miec boksy to muszą za nie płacić, to chyba logiczne. Ale chwila, to jeszcze nic. Straż miejska kontroluje deptak wybiórczo. Stoi taki pojazd a 20 metrow za nim handel nielegalnymi papierosami kwitnie. Przypadek?
handlarz
handlarz 09.06.2021, 14:44
Mistrzunio...
obserwator
obserwator 09.06.2021, 11:11
I bardzo dobrze, opłaty za handel należy jeszcze podnieść o 300 %. Może w końcu potulny elektorat przejrzy na oczy i zauważy jakich włodarzy w mieście i w Polsce sobie wybrał. Aktualny prezes, który z zawodu jest prezesem wie tylko jak windować opłaty i nic poza tym.
SUPER - im gorzej tym lepiej.

Pozostałe