Chełm: Handlarze nie płacą za prowadzenie działalności, tylko za dzierżawę terenu

  • 09.06.2021, 08:22 (aktualizacja 09.06.2021, 08:53)
  • oprac. MP
Chełm: Handlarze nie płacą za prowadzenie działalności, tylko za dzierżawę…
Wśród osób handlujących na chełmskim deptaku i na Placu Kupieckim zawrzało. Od kilku dni sprzedawców obowiązuje nowy regulamin, zgodnie z którym ci oferujący swoje towary poza targowiskiem muszą ponosić opłaty.

Na obecną sytuację poskarżył się nam jeden z handlarzy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wyjaśnienie zapytaliśmy prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie, która administruje terenem, Artura Juszczaka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Udostępnienie dodatkowego terenu do handlu w tym rejonie oburzyło handlarzy od lat mających stanowiska w boksach. Ich zdaniem takie stoiska nie spełniają wymogów sanitarnych, stanowią nieuczciwą konkurencję i zagrażają ich interesom.

Z mieszkańcami Chełma rozmawialiśmy również na temat wzrostu cen na targowiskach i sklepach. Okazuje się, że odczuwają je w portfelach bardzo dotkliwie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kotek
Kotek 10.06.2021, 12:44
Zgadzam się z opłatami bo wszędzie są opłaty ale w rozsądnej cenie bo kogo stać zapłacić 10 zł za metr kwadratowy. Wszędzie w większych miejscowościach są specjalne targowiska dla przyjeżdżających handlujacych w dzień targowy a w Chełmie tego nie ma. Są dni targowe a targowiska nie ma. Tu jest problem odkąd pamiętam dla handlujacych sezonowo dla tych co jeżdżą po targach Chełm jest z tego wykluczony.
A wojna na deptaku była zawsze. Proponuję zrobić plac targowy, na każdą kieszeń opłaty i rozwiążą się wszystkie problemy.
gość
gość 09.06.2021, 18:59
chcą handlować niech płacą dlaczego ja mam płacić za boks 350 zł i nikt mi tego nie rekompensuję a szmaciane bez opłat i jeszcze zaniżają ceny jaka to jest konkurencja złodziejska
gość1
gość1 11.06.2021, 14:10
Kto Panu/Pani każe wynajmować boks zawsze możesz robić tak jak oni, i nie plączcie że płacicie zus, bo rolnik płaci krus i podatki za ziemie. A od rolnik za groszę płacicie za produkty bo jak nie zarobicie minimum 100% za warzywa i owoce to wam się nie opłaca. Sami zawyżacie ceny w końcu ktoś wam nosa utrze.
Ruuk
Ruuk 09.06.2021, 17:48
Smutne to. Starsza osoba której brakuje pieniędzy na życie wlecze się z drobnym towarem i bez żadnych udogodnień typu boksy chce dorobić na chleb - musi płacić dodatkowo. Ci ktorzy chcieli miec boksy to muszą za nie płacić, to chyba logiczne. Ale chwila, to jeszcze nic. Straż miejska kontroluje deptak wybiórczo. Stoi taki pojazd a 20 metrow za nim handel nielegalnymi papierosami kwitnie. Przypadek?
handlarz
handlarz 09.06.2021, 14:44
Mistrzunio...
obserwator
obserwator 09.06.2021, 11:11
I bardzo dobrze, opłaty za handel należy jeszcze podnieść o 300 %. Może w końcu potulny elektorat przejrzy na oczy i zauważy jakich włodarzy w mieście i w Polsce sobie wybrał. Aktualny prezes, który z zawodu jest prezesem wie tylko jak windować opłaty i nic poza tym.
SUPER - im gorzej tym lepiej.

Pozostałe