Ruszają szczepienia wśród dzieci i akcje informacyjne w szkołach

  • 08.06.2021, 12:06 (aktualizacja 08.06.2021, 12:15)
  • ---
Ruszają szczepienia wśród dzieci i akcje informacyjne w szkołach
Od wczoraj rodzice mogą zapisywać swoje dzieci w wieku 12-15 lat na szczepienia przeciw koronawirusowi. Chętni zastrzyk dostaną w wybranym populacyjnym punkcie szczepień. Jeśli zainteresowanie szczepieniami wśród uczniów będzie duże, po wakacjach ruszą szczepienia w szkołach. Do tego czasu placówki oświatowe będą prowadzić akcję informacyjną.

Mówi Grażyna Cetera, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmie przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się już ponad 90% pracowników placówki. W całym Chełmie ze szczepień skorzystało prawie 39 000 osób.

W placówce, podobnie jak w innych szkołach, od tygodnia uczniowie, którzy od końca października uczyli się zdalnie, a ostatnio hybrydowo, wrócili do nauki stacjonarnej. Jak powiedziała nam Grażyna Cetera z takiego stanu rzeczy zadowolona jest i młodzież, i nauczyciele.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względów pandemicznych - w placówkach oświatowych obowiązuje reżim sanitarny. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczniowie młodsi z klas I-III szkoły podstawowej do nauki stacjonarnej wrócili wcześniej, bo 4 maja. Przedszkola pracują stacjonarnie od 19 kwietnia.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe