Pielęgniarki protestują. Dziś na dwie godziny odchodzą od łóżek pacjentów

  • 07.06.2021, 09:58 (aktualizacja 07.06.2021, 11:32)
  • oprac. MP
Pielęgniarki protestują. Dziś na dwie godziny odchodzą od łóżek pacjentów
Po fiasku rozmów w Ministerstwie Zdrowia, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych ogłosił strajk ostrzegawczy. Dzisiaj pielęgniarki w całym kraju na dwie godziny odejdą od łóżek pacjentów. Protestować będą też pielęgniarki z Chełma.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tłumaczyła Iwona Domańska, przewodnicząca Związku Pielęgniarek i Położnych chełmskiego szpitala. 

- Nie zgadzamy się na to, aby pielęgniarka z licencjatem i 30-letnim stażem pracy zarabiała tyle co opiekun medyczny, sekretarka medyczna czy zawody niemedyczne z wykształceniem średnim - mówią pielęgniarki.

Dwa główne postulaty protestujących dotyczą zwiększenie płac i kadr. W dzisiejszym strajku bierze udział kilkadziesiąt szpitali w całym kraju. W miastach wojewódzkich pod szpitalami odbywają się także manifestacje.

- W gotowości do drugiej fali strajków ostrzegawczych jest kilkaset szpitali objętych zakresem działania OZZPiP, w których trwają procedury sporów zbiorowych – podaje w oficjalnym komunikacie związek.

A czy mieszkańcy Chełma popierają protest? O to pytał Marcin Petruk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:

Czy handel na chełmskim deptaku (poza wyznaczonym miejscem) powinien zostać zlikwidowany?


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe