Pielęgniarki protestują. Dziś na dwie godziny odchodzą od łóżek pacjentów

  • 07.06.2021, 09:58 (aktualizacja 07.06.2021, 11:32)
  • oprac. MP
Pielęgniarki protestują. Dziś na dwie godziny odchodzą od łóżek pacjentów
Po fiasku rozmów w Ministerstwie Zdrowia, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych ogłosił strajk ostrzegawczy. Dzisiaj pielęgniarki w całym kraju na dwie godziny odejdą od łóżek pacjentów. Protestować będą też pielęgniarki z Chełma.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tłumaczyła Iwona Domańska, przewodnicząca Związku Pielęgniarek i Położnych chełmskiego szpitala. 

- Nie zgadzamy się na to, aby pielęgniarka z licencjatem i 30-letnim stażem pracy zarabiała tyle co opiekun medyczny, sekretarka medyczna czy zawody niemedyczne z wykształceniem średnim - mówią pielęgniarki.

Dwa główne postulaty protestujących dotyczą zwiększenie płac i kadr. W dzisiejszym strajku bierze udział kilkadziesiąt szpitali w całym kraju. W miastach wojewódzkich pod szpitalami odbywają się także manifestacje.

- W gotowości do drugiej fali strajków ostrzegawczych jest kilkaset szpitali objętych zakresem działania OZZPiP, w których trwają procedury sporów zbiorowych – podaje w oficjalnym komunikacie związek.

A czy mieszkańcy Chełma popierają protest? O to pytał Marcin Petruk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe