Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Region: Niebezpieczny długi weekend. 88 pijanych kierowców i jedna ofiara śmiertelna

Od początku długiego weekendu, a więc od 2 czerwca, na drogach naszego województwa doszło do 19 wypadków, w których 21 osób zostało rannych, a jedna zginęła. Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię na drodze. Niektórych z wypadków można uniknąć obserwując innych uczestników ruchu drogowego i przewidując ich zachowania.
Region: Niebezpieczny długi weekend. 88 pijanych kierowców i jedna ofiara śmiertelna

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (5 czerwca) po godzinie 19:00 w Dorohuczy (powiat świdnicki). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 27-latek kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus wyjechał z pola na drogę wojewódzką. Wtedy doszło do zderzenia z kierującym samochodem marki Subaru 29-latkiem z Bychawy. W wyniku zderzenia ciągnik przewrócił się przygniatając kierowcę. 27-latek z gminy Trawniki zginął na miejscu. Kierujący subaru był trzeźwy, nie odniósł obrażeń ciała.

Do innego poważnego zdarzenia doszło w niedzielę (6 czerwca) wieczorem w miejscowości Chojno Nowe Drugie, gdzie samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Tam jedna osoba została ranna.

- Podczas weekendu ujawniliśmy 88 nietrzeźwych kierujących. Każdy taki kierowca to zagrożenie na drodze dla wszystkich uczestników ruchu. Piętnujmy takie skrajnie nieodpowiedzialne zachowania i zgłaszajmy podejrzenia o nietrzeźwych kierujących dzwoniąc na nr alarmowy 112 - mówi Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

Policjanci na drogach zwracają szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzają stan trzeźwości kierujących i kontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: HubertTreść komentarza: Super,dziekuje. Pozdrawiam Hubert W.Data dodania komentarza: 26.04.2026, 14:35Źródło komentarza: Natura kwitnie! - 25.04.2026 - PozytywkaAutor komentarza: KrychaTreść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku!Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Miasto nie mówi że plany są sprzed 25 lat. Mały szczegół zwęzić ulice wywalić chodniki jak na Marszałkowskiej w Warszawie ciekawe kto za to zapłacData dodania komentarza: 13.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: krystynaTreść komentarza: Bardzo ciekawy i pasjonujący wywiad, Pani Elżbieta wypowiada się z ogromną pasją, widać że wie co z czym się je i posiada wiedzę na ten temat. Materiał niezwykle przyjemny w odbiorze oraz przydatny, dziękujęData dodania komentarza: 10.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)Autor komentarza: SkowronekTreść komentarza: Wow, co prawda robi się moda na ucieczkę w naturę, jednak w wypowiedziach Pani Elżbiety słychać, że płynie to z głębi serca i faktycznej pasji a nie z chwilowej chęci bycia na fali. Wspaniały wywiad.Data dodania komentarza: 10.04.2026, 11:54Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)
Reklama
test