Od 6 czerwca luzowanie kolejnych obostrzeń. Wracaja targi i konferencje, otwieraja się sale zabaw dla dzieci

 • 02.06.2021, 11:24 (aktualizacja 02.06.2021, 12:26)
 • informacja prasowa
Od 6 czerwca luzowanie kolejnych obostrzeń. Wracaja targi i konferencje,… Twitter @MZ_GOV_PL
Od 6 do 25 czerwca rząd przywraca możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m2; od 6 czerwca zwiększony zostanie też limit osób mogących uczestniczyć w weselach i zgromadzeniach publicznych do 150 osób - poinformował dzisiaj szef MZ Adam Niedzielski.

Minister zdrowia na środowej konferencji prasowej dotyczącej luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa poinformował o przywróceniu możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15 m. kw.

"Kolejnym elementem, gdzie również będzie obowiązywał limit jednej osoby na 15 m2 to są sale zabaw - mówię tu o salach zabaw dla naszych najmłodszych, dla dzieci. One były do tej pory zamknięte. Tu przywracamy możliwość ich funkcjonowania z normatywem, który dotyczy całej tej branży eventowej" - powiedział Niedzielski.

Poinformował również o zmianach, jeśli chodzi o imprezy i zgromadzenia. "Mówimy tu o weselach, oczywiście o zgromadzeniach też publicznych. Od 6 czerwca zwiększamy ten limit do 150 osób. Do tej pory ten limit wynosił 50 osób" - dodał minister zdrowia.

Przywracamy możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw z limitem 1 osoba na 15 m kw. w obiektach zamkniętych - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zwrócił uwagę, że "ten sam standard jest stosowany w sklepach, miejscach kultu religijnego i w innych obszarach". "To jest taki zunifikowany wskaźnik" - wskazał.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w całym kraju od 6 do 25 czerwca

 • Możliwość organizowania targów, wystaw, kongresów i konferencji z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.  

 • Otwarcie sal zabaw z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.  

 • Imprezy i zgromadzenia –  limit  150 osób (do tej pory było 50 osób)  

 • Transport zbiorowy – 75% obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa 

Do liczby osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. 

Łagodzenie obostrzeń nie oznacza, że walka z koronawirusem została zakończona. Wciąż należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa: 

 • zakrywanie nosa i ust 

 • zachowanie dystansu minimum 1,5 m od innych osób 

 • mycie lub dezynfekcja rąk 

 • wietrzenie pomieszczeń 

 • aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. 

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe