KAS rozbiła grupę przestępczą – duża akcja na terenie kilku województw [VIDEO]

  • 28.05.2021, 08:43 (aktualizacja 28.05.2021, 08:49)
  • informacja prasowa
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przeszukano ponad 140 miejsc należących do 71 podmiotów gospodarczych, zatrzymano 4 osoby oraz zablokowano rachunki bankowe na ponad 3 mln złotych - to wynik szeroko zakrojonej akcji Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Akcja, w której wzięło udział aż 300 funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej, ukierunkowana była na zlikwidowanie zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu gospodarczego fikcyjne faktury. 

Funkcjonariusze i pracownicy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przy pomocy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz funkcjonariuszy KAS z Ministerstwa Finansów, weszli jednocześnie do ponad 140 miejsc na terenie kraju. Przeszukali firmy i pomieszczenia mieszkalne, w których mogła być przechowywana fikcyjna dokumentacja finansowo-księgowa i inne dowody przestępczej działalności związanej z wyłudzeniami podatku VAT oraz podatku dochodowego. Czynnościami objęto łącznie 71 podmiotów gospodarczych, głównie z branży budowlanej i usług informatycznych.  

Z ustaleń wynika, że grupa przestępcza w latach 2018 – 2020 wprowadziła do obrotu gospodarczego fałszywe faktury o łącznej wartości ponad 300 mln zł. Straty skarbu państwa z tytułu podatku dochodowego i podatku VAT sięgają ponad 30 mln zł. 

Funkcjonariusze lubelskiej KAS zatrzymali 4 osoby podejrzane o organizowanie przestępczego procederu. Dwie z nich zostały już tymczasowo aresztowane. KAS zablokowała też rachunki bankowe podejrzanych podmiotów - na kwotę ponad 3 mln złotych. 

Czynności procesowe w sprawie prowadzą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Opolu.

Tak szeroko zakrojona akcja możliwa była dzięki czynnościom operacyjnym skrupulatnie prowadzonym od jakiegoś czasu przez funkcjonariuszy Działu Operacyjno-Rozpoznawczego Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. 

 

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe