Szczepienie podczas koncertu? Od 15 czerwca na imprezach masowych pojawią się mobilne punkty szczepień

  • 26.05.2021, 10:14
  • DSO
Szczepienie podczas koncertu? Od 15 czerwca na imprezach masowych pojawią…
Od 4 czerwca możliwe jest organizowanie imprez masowych na powietrzu. Od 15 czerwca wojewodowie będą mieli zapewnić mobilny punkt szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym.

W Dzienniku Ustaw opublikowano kolejną nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jedna ze zmian umożliwia prowadzenie działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki" na otwartym powietrzu od 4 czerwca.

"Od dnia 4 czerwca 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0) jest dopuszczalne na otwartym powietrzu" - czytamy w rozporządzeniu Rady Ministrów opublikowanym w Dzienniku Ustaw.

Warunkiem jest udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób. Do tego limitu nie zalicza się osób zaszczepionych.

Organizator imprezy ma też zapewnić, że widzowie lub słuchacze noszą maseczki i nie spożywają w trakcie imprezy napojów lub posiłków.

Jednocześnie podczas wczorajszej wtorkowej konferencji prasowej minister KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, Michał Dworczyk, zapowiedział szczepienia podczas imprez masowych.

- Od 15 czerwca wojewodowie będą zobowiązani, żeby zadbać o zapewnienie mobilnego punktu szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym - podkreślił.

Minister Michał Dworczyk przypomniał także, że od 1 lipca szczepienia drugą dawką będą możliwe w dowolnym punkcie szczepień.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe