Chełm: Opóźnia się akcja sterylizacji bezpańskich kotów

  • 24.05.2021, 13:50 (aktualizacja 24.05.2021, 13:58)
  • oprac. MP
Chełm: Opóźnia się akcja sterylizacji bezpańskich kotów
Wiosną w całej Polsce odbywa się akcja kastracji i sterylizacji kotów, której celem ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych. W tym roku niestety akcję zorganizowano za późno.

Mówi Mariusz Kluziak z Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kastracja i sterylizacja to bardzo istotne narzędzia ograniczające problem bezdomności zwierząt. Takie akcje odbywają się w całej Polsce zwykle na przełomie marca i kwietnia. W Chełmie akcji jeszcze nie przeprowadzono. To oznacza, że bezpańskich kotów na ulicach miasta będzie więcej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chełmski ratusz tłumaczy, że nie może znaleźć chętnych, którzy zajęliby się sterylizacją bezpańskich kotów. Przetarg, który miał wyłonić wykonawcę tego zadania został ogłoszony w ubiegłym tygodniu. Już po raz drugi. Do pierwszego nikt się nie zgłosił. 

Kwestię sterylizacji kotów poruszyła na naszej antenie również Eliza Kudelska-Nowosad w audycji "Zwierzoluby":

loadingŁaduję odtwarzacz...

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe