Chełm: Powstanie Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej

  • 24.05.2021, 12:46 (aktualizacja 24.05.2021, 12:54)
  • oprac. MP
Chełm: Powstanie Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej Facebook Miasto Chełm
W Chełmie może powstać Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej. To plany urzędników chełmskiego ratusza. Pierwszy krok został już zrobiony. List intencyjny w tej sprawie podpisali minister zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceprezydent Chełma Janusz Cieszyński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inwestycja ma zostać zrealizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Kiedy? Tego na razie nie wiadomo. Tymczasem obowiązek prowadzenia dokumentacji lekarskiej w formie elektronicznej ma zostać wprowadzony już 1 lipca.

- Przedmiotem działania Centrum będzie digitalizacja wytworzonej w formie papierowej dokumentacji medycznej. Dzięki temu dokumenty, które powstały w tradycyjnej formie po przetworzeniu na formę cyfrową, staną się częścią historii zdrowia polskich pacjentów. To działanie istotne nie tylko z punktu widzenia całego systemu ochrony zdrowia, ale również z perspektywy miasta. Centrum doskonale wpisuje się bowiem m.in. w koncepcję powstającego kompleksu medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie - czytamy na Facebooku Urzędu Miasta Chełm. - Pomysł digitalizacji archiwalnej dokumentacji, jej indeksowania w systemach informatycznych, oznacza z punktu widzenia pacjenta, że będzie on mógł mieć bardzo łatwy dostęp do całej swojej dokumentacji medycznej, a nie tylko tej wytworzonej po wprowadzeniu obowiązującego standardu.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe