Region: Rośnie zainteresowanie służbą wojskową - powstaje 19. Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej

  • 24.05.2021, 11:21 (aktualizacja 24.05.2021, 11:29)
  • oprac. MP
Region: Rośnie zainteresowanie służbą wojskową - powstaje 19. Nadbużańska… www.wojsko-polskie.pl
Trwa proces formowania 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej z siedzibą w Chełmie. To efekt decyzji ministra obrony narodowej z marca br. i dużego zainteresowania terytorialną służbą wojskową w naszym regionie.

Mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Budowa chełmskiej  brygady  pociąga za sobą reorganizację struktur  wojsk  obrony terytorialnej na Lubelszczyźnie. W nowym podziale w strukturach Lubelskiej Brygady znajdzie się 5 batalionów lekkiej piechoty z siedzibą w Lublinie, Dęblinie, Kraśniku, Zamościu oraz jeden batalion relokowany w północnej części województwa lubelskiego. 19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej z siedzibą w Chełmie zacznie funkcjonować w przyszłym roku.

Wczoraj (23 maja) w Lublinie, odbyły się natomiast uroczystości związane ze świętem Lubelskiej Brygady OT. Święto zostało ustanowione na pamiątkę największej bitwy partyzanckiej oddziałów "Zapory” z niemieckim okupantem pod Krężnicą Okrągłą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Odbyła się też promocja na pierwszy stopień podoficerski. Awanse na stopień kaprala odebrało w sumie 24 żołnierzy. Wręczono też  odznaczenia oraz wyróżnienia. Na uroczystości nie zabrakło rodzin, przedstawicieli środowisk kombatanckich, instytucji wojskowych, cywilnych oraz władz rządowych i samorządowych.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe