Region: 1/4 rodziców z Lubelszczyzny wykorzystała już swoje bony turystyczne

  • 20.05.2021, 12:33 (aktualizacja 21.05.2021, 09:09)
  • oprac. MP
Region: 1/4 rodziców z Lubelszczyzny wykorzystała już swoje bony turystyczne
Tylko co 25-ty rodzic z województwa lubelskiego wykorzystał już co do złotówki swój bon turystyczny. Dotychczas uprawnieni z regionu zrealizowali transakcje na prawie 11 mln złotych.

Mówi Małgorzata Korba, rzecznik lubelskiego ZUS-u

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najwięcej środków z bonów wydajemy nad morzem i w górach. Przedsiębiorcy turystyczni z województwa pomorskiego przyjęli płatności bonami na ponad 60,1 mln zł, z małopolskiego na 57,6 mln zł, a z zachodniopomorskiego na 55,3 mln zł.

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin, a także dla branży turystycznej, która znalazła się w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią. Bonem można płacić za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne na terenie kraju do końca marca 2022 r. Listę instytucji akceptujących świadczenie można znaleźć na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną.

Bon jest przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na bonie widoczna jest kwota do wykorzystania. Za jego pomocą można płacić wielokrotnie, aż wyczerpie się pełną kwotę.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe