Pielęgniarki będą protestować - domagają się lepszych warunków pracy i większych zarobków

  • 20.05.2021, 08:56 (aktualizacja 20.05.2021, 09:14)
  • oprac. MP
Pielęgniarki będą protestować - domagają się lepszych warunków pracy i…
6 czerwca pielęgniarki odejdą na dwie godziny od łóżek pacjentów, ponieważ nie udało im się porozumieć z rządem w sprawie poprawy warunków pracy i lepszych zarobków.

Strajk ostrzegawczy odbędzie się też w szpitalu w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tłumaczyła Iwona Domańska, przewodnicząca Związku Pielęgniarek i Położnych chełmskiego szpitala. Sen z powiek spędza też pielęgniarkom ustawa, którą przygotowuje do publikacji resort zdrowia, a która zakłada, że pensja osoby ze średnim wykształceniem niewykonującej zawodu medycznego ma być zrównana z pensją pielęgniarki po liceum medycznym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

"Wprowadzane obecnie siłowo rozwiązania płacowe są zaprzeczeniem zapisów Polityki Wieloletniej Państwa na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa" - czytamy w komunikacie Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Na czym będzie polegał protest?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielęgniarki chcą być lepiej wynagradzane - w przeciwnym razie chętnych do wykonywania tego zawodu będzie coraz mniej. Obecnie średnia wieku pielęgniarki na Lubelszczyźnie to 53 lata.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Braki kadrowe są coraz bardziej widoczne. Polskie pielęgniarki należą do najstarszych w Europie. W 2030 roku średnia wielu pielęgniarki w Polsce może wynieść 60 lat.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe