Region: "Zanocuj w lesie" - survivalowa inicjatywa Lasów Państwowych

  • 18.05.2021, 13:16 (aktualizacja 18.05.2021, 13:36)
  • oprac. MP
Region: "Zanocuj w lesie" - survivalowa inicjatywa Lasów Państwowych
"Zanocuj w lesie" to hasło programu, do którego miłośników survivalu zapraszają Lasy Państwowe. Miejsc do nocowania na łonie przyrody jest sporo, bo aż 600 000 hektarów na terenie całej Polski. Takie miejsce wyznaczyło też Nadleśnictwo Włodawa.

Mówi koordynatora programu w Nadleśnictwie Włodawa Aleksandra Chwalczuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jeśli chcielibyście spędzić w lesie więcej niż dwa dni i w grupie większej niż 9-osobowa, musicie zgłosić ten fakt leśnikom. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie Nadleśnictwa Włodawa i wysłać go mailem na adres: [email protected]

Mapa miejsc do nocowania w lesie opracowana przez Lasy Państwowe:

Na mapie są dwa rodzaje (wyróżnione kolorami) obszarów:

  • Kolor pomarańczowy - obszary, na których można korzystać z kuchenek gazowych przez najbliższy rok (do 14.04.2022 r.) na całym obszarze, a ogniska tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
  • Kolor żółty - pozostałe obszary, gdzie można korzystać z ognia wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

Dokładne dane geograficzne obszarów można znaleźć na Mapie Banku Danych o Lasach na stronie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe