Chełm: Rejowiecką za szybko i "pod prąd". Kierowcy zapominają o przepisach [VIDEO]

  • 18.05.2021, 07:59 (aktualizacja 18.05.2021, 08:22)
  • oprac. MP
Chełm: Rejowiecką za szybko i "pod prąd". Kierowcy zapominają o przepisach…
Trwa przebudowa DK12 w granicach Chełma. Obecnie drogowcy zajmują się rondem ZWiN, gdzie lada chwila pojawią się krawężniki, a następnie nowy asfalt. Jeśli pogoda dopisze, prace na rondzie zakończą się w tym tygodniu. Utrudnienia w ruchu powodują jednak, że część kierowców zapomina lub ignoruje przepisy, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych.

Przypominamy, że na drogach wokół Ronda ZWiN obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. Zjeżdżając na Rejowiecką należy trzymać się prawej strony. I choć wydaje się to oczywiste, zdarzają się kierowcy, którzy wjeżdżają na przeciwległy pas ruchu. Takie nagranie otrzymaliśmy od jednego ze słuchaczy. Jak mówi, kierowca TIRa, który wjechał "pod prąd", miał kłopot z wybraniem właściwego pasa zaraz po opuszczeniu ronda i nie był do końca pewien, którędy właściwie ma jechać:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To jednak nie jedyne przewinienia kierowców. Drogowcy skarżą się, że część zmotoryzowanych być może chce skorzystać z nowej i równej nawierzchni, rozwijając prędkości znacznie większe niż 50 km/h obowiązujące w terenie zabudowanym. Nie tylko łamią w ten sposób przepisy, ale przede wszystkim stwarzają zagrożenie dla pracujących na DK12.

Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie drogowcy zajmują się ustawianiem krawężników i obramowaniem na Rondzie ZWiN, natomiast w dalszej kolejności będzie tam położone kruszywo i warstwy asfaltu. Jeśli na przeszkodzie na stanie pogoda lub inne utrudnienia, prace na miejscu mają zakończyć się w tym tygodniu.

Do tego czasu, lepiej wybierać objazdy. Czy remont drogi daje się we znaki kierowcom?

loadingŁaduję odtwarzacz...

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
afrobull
afrobull 19.05.2021, 09:22
50 km/h obowiązuje w terenie zabudowanym, jednak z tego co widziałem to na rejowieckiej są postawione znaki ograniczające do 60 km/h. Najgorsze w tej całej przebudowie jest to, że na skrzyżowaniu rejowiecka/szpitalna nie ma nikogo kto kierowałby ruchem pojazdów a sama organizacja ruchu pozostawia wiele do życzenia.
andy
andy 20.05.2021, 10:37
Trzeba liczyć na współpracę i życzliwość innych kierowców a tu jest bardzo słabo. Karma wraca
olo
olo 18.05.2021, 10:19
zniszczyli prawą część AWP - teraz wpychają się na lewy pas szczególnie LHR

Pozostałe