Chełm: Koronawirus w odwrocie - mniej zakażeń i mniej łóżek covidowych

  • 17.05.2021, 11:22 (aktualizacja 17.05.2021, 13:32)
  • ---
Chełm: Koronawirus w odwrocie - mniej zakażeń i mniej łóżek covidowych
Tylko jedna osoba z Chełma i jedna z powiatu chełmskiego otrzymała minionej doby pozytywny wynik na covid-19. W sumie pod kątem koronawirusa przebadano ponad 70 próbek pobranych od chełmian i mieszkańców powiatu.

Zakażonych jest mniej, co przekłada się także na liczbę pacjentów w szpitalach. Mówi Kamila Ćwik, dyrektor chełmskiej placówki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na Lubelszczyźnie zdiagnozowano dziś w sumie 37 osób na prawie 1060 przebadanych próbek. Żaden zainfekowany koronawirusem pacjent nie umarł. Kwarantanną objętych jest niewiele ponad 5300 osób.

Decyzją wojewody, szpital w Chełmie zmniejszył też liczbę łóżek dla pacjentów covidowych - z 225 do 142. 12 to łóżka respiratorowe, a 16 obserwacyjne. Łóżek jest mniej, bo mniej zakażonych koronawirusem pacjentów wymaga hospitalizacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W placówkach medycznych na Lubelszczyźnie jest obecnie 1830 łóżek dla chorych na covid-19. 604 są zajęte, a pod respiratorami leży 86 pacjentów.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe