Chełm: Brakuje krwi! Można ją oddać w Centrum Krwiodawstwa i podczas akcji terenowych

  • 13.05.2021, 11:31
  • oprac. MP
Chełm: Brakuje krwi! Można ją oddać w Centrum Krwiodawstwa i podczas akcji…
W naszym regionie znowu brakuje krwi. Okazją do podzielenia się nią z potrzebującym są zbiórki terenowe.

W Chełmie najbliższa odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, 16 maja, przed parafią Chrystusa Odkupiciela. Dawcy będą mogli rejestrować się od godz. 9:00 do 13:00. Na wykończeniu są zapasy grupy 0 Rh-. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła pielęgniarka Małgorzata Legieć. Krew można również oddawać od poniedziałku do piątku w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Szpitalnej 53 w Chełmie w pawilonie A. Rejestracja trwa od godz. 7:00 do godz. 12:00. Centrum przyjmuje chętnych również w pierwsze soboty każdego miesiąca.

Kolejną okazją do podzielenia się krwią będzie Wampiriada, organizowana przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Tegoroczna jest inicjatywą koła naukowego Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Studenci chcą pomóc, ponieważ pandemia zwiększyła zapotrzebowanie na krew. 

Mówi kierownik katedry Nauk o Bezpieczeństwie, prof. PWSZ, płk. Leszek Elak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wampiriada PWSZ odbędzie się 19 maja. Krwiobus będzie czekał na dawców na parkingu uczelni przy ul. Pocztowej. Krew będzie można oddać w godzinach od 9:00 do 13:00.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe