Chełm: Kierowcy samochodów i pasażerowie autobusów narzekają na korki, ale prace zmierzają ku końcowi

  • 12.05.2021, 09:48 (aktualizacja 12.05.2021, 10:08)
  • oprac. MP
Chełm: Kierowcy samochodów i pasażerowie autobusów narzekają na korki,…
Trwają intensywne prace budowlane na chełmskim odcinku DK-12. Po zamknięciu ruchu na wiadukcie miasto zostało jednak zakorkowane. Obejmuje to również długi czas oczekiwania na wjazd do Chełma od strony Lublina, a także opóźnień w kursowaniu autobusów Chełmskich Linii Autobusowych. Po wczorajszej fali komentarzy, która pojawiła się na naszym Facebooku, okazało się, że sytuacja z przejezdnością jest wręcz fatalna. Bardzo możliwe, że już dzisiaj ulegnie to poprawie.

Mówi Damian Zieliński z chełmskiego magistratu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyłączony został też odcinek ulicy Okszowskiej od nowego ronda do ulicy Chemicznej. Ruch drogowy przekierowano na Lubelską i Kolejową, ale tam też tworzą się kilometrowe korki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na DK-12 przywrócono ciężarowy ruch międzynarodowy, a to odciążyło centrum miasta od ciężkich i długich pojazdów. Zmotoryzowani muszą się jednak u zbroić w cierpliwość i poruszać się objazdami.

O cierpliwość do pasażerów autobusów apeluje również Artur Mazurek, kierownik eksploatacji Chełmskich Linii Autobusowych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z zamknięciem wiaduktu i korkami, które tworzą się na ulicy Kolejowej, zmieniły się kursy linii 1, 8 i 9. Od dzisiaj te autobusy jeżdżą przez aleję Piłsudskiego i ulicę Wołyńską. Dodatkowo, autobusy linii 1 i 9 jadące z i do Cementowni kursują bez zmian. Przy Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej - w obu kierunkach - są z kolei ustawione przystanki zastępcze. Objazdy te obowiązują do odwołania.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lento
Lento 16.05.2021, 11:28
Zawężenie wylotu na Lublin i Dorohusk do 1 pasa i ronda z 1 pasem, to co już korkowało wjazd, to jak tama na rzece, która przepuszcza tylko 5% wody, a my mamy powódź z Lublina i Dorohuska.
Była okazja na utrzymanie 2 pasów i niestety. Dobrym przykładem jest wiadukt przy Castoramie. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem by zlikwidować 2 potencjalne pasy, wykonywać jakieś pseudo chodniki i pseudo autostrady rowerowe, zawężając ruch pojazdów. Można było wykonać min. 3 pasy co udrożniłoby zjazd na Okszów, a piszych i rowery zdjąć z wiaduktu. Czy ktoś widział pieszych na nim?
olo
olo 12.05.2021, 22:40
nie wpuszczać tirów w dzień
FanZenka
FanZenka 12.05.2021, 14:47
Oj tam, oj tam... Możemy poczuć się jak mieszkańcy Krakowa, Łodzi czy Bombaju którzy mają takie "zatory" na co dzień😁
yyy czy ktoś zna jakiś szybki skrót/objazd Bazylany-szpital 8 rano...?
PZ
PZ 13.05.2021, 08:48
rowerem albo hulajnogą

Pozostałe