Chełm tonie w korkach. Kolejki ciągną się nawet na objazdach [VIDEO]

  • 11.05.2021, 16:18 (aktualizacja 11.05.2021, 16:50)
  • MP
Chełm tonie w korkach. Kolejki ciągną się nawet na objazdach [VIDEO] Na Rondzie Dmowskiego wprowadzono ręczne kierowanie ruchem. To powoduje, że na poszczególnych odnogach tworzą się korki i na swoją kolej trzeba poczekać dłuższą chwilę
Lokalni kierowcy są zgodni, że takich korków w Chełmie nie było nigdy. Zamknięcie południowej części ronda ZWiN i wiaduktu sprawiło, że sznur samochodów ciągnie się nie tylko przez ulicę Lubelską i Rejowiecką, ale również przez drogi w przeciwległej części miasta. Od słuchaczy otrzymaliśmy mnóstwo sygnałów, że w porannych i popołudniowych godzinach szczytu przejechanie kilkuset metrów może trwać nawet kilkadziesiąt minut.

Na Rondzie Dmowskiego służby drogowe kierują ruchem ręcznie, co sprawia, że na swoją kolej na wjazd trzeba spokojnie poczekać dłuższą chwilę. Jak informują nas kierowcy jadący ulicą Lubelską, w newralgicznych momentach sznur samochodów ciągnie się nią jeszcze przez centrum miasta. Niestety, niektórzy tracą cierpliwość i trąbią na poprzedzające samochody, mimo że te nie mogą jechać dalej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Część kierowców podejmuje ryzyko i chcąc minąć korek wjeżdża na przeciwległy pas ruchu, aby skręcić w najbliższy możliwy zjazd. Ten manewr jest bardzo niebezpieczny i może doprowadzić do czołowego zderzenia. Za taką jazdę pod prąd grozi również 6 pkt karnych i 500 zł mandatu.

Sytuacja nie jest lepsza na innych drogach dojazdowych do Ronda Dmowskiego. Korkuje się ulica Rejowiecka, Włodawska, Zawadówka i Podgórze. Otrzymaliśmy sygnały od kierowców, którzy na wjazd do Chełma od strony Lublina stoją jeszcze w okolicach Janowa - część z nich jest zrezygnowana do tego stopnia, że decyduje się wyłączyć silniki.

Zatory tworzą się jednak nie tylko po zachodniej stronie miasta. O poranku, jak i po południu sznur aut ciągnie się przez długi fragment ulicy Kolejowej aż do przejazdu kowelskiego. Kierowcy jadący od strony Dworca Głównego PKP muszą ustąpić pierwszeństwa zarówno tym zjeżdżającym z przejazdu kolejowego, jak i tym, którzy jadą od strony ulicy Przemysłowej. To sprawia, że i tam w korku czeka się długo.

Zmotoryzowani informują nas także, że nawet na objazdach, którymi płynnie jechali jeszcze przed weekendem, stoi się w korkach. Kolejka aut momentami ciągnie się przez ulice Metalową i Trubakowską, ale również przez miejscowość Rudka na drodze wyjazdowej przy trasie Chełm-Rejowiec. Inny objazd kierowcy upatrzyli sobie z kolei przez ulice Koszarową i Legionów Polskich, chcąc przez osiedle Zachód ominąć nie tylko ulicę Lubelską, ale również Rondo Dmowskiego. Na ulicy Legionów Polskich wzdłuż garaży są jednak głębokie ubytki, więc jazda z nadmierną prędkością może zakończyć się uszkodzeniem samochodu.

Sytuacja z przejazdem przez miasto nie jest łatwa, ale powodują ją konieczne remonty na DK-12 w granicach miasta. Prace przy rondzie ZWiN i wiadukcie mają zakończyć się w przyszłym tygodniu, natomiast - jak zaznacza Budimex - cały przebudowywany odcinek może zostać oddany do użytku wcześniej niż planowano, bo jeszcze w wakacje.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Konrad
Konrad 11.05.2021, 19:30
Nie dodaliście o wjeździe do Chełma od Lublina gdzie ok. godz. 11 stał KIEROWNIK RUCHU - Ukrainiec i kompletnie nie ogarniał co się dzieje i jaki korek stworzył nieprzepuszczając nikogo przez 40 min, porażka totalna
miki
miki 11.05.2021, 18:20
i dlatego obwodnica południowa jest konieczna. Druga sprawa to, że korki są spowodowane przez "buractwo" drogowe. Brak współpracy na drodze - mało kto wpuszcza w podporządkowanych.
FanZenka
FanZenka 11.05.2021, 17:55
Brak południowej drogi Zachód - Bazylany z bezkolizyjnym przejazdem przez linię kolejową i mamy efekty...

Pozostałe