Ptasia grypa w regionie - gmina Sawin w strefie zagrożenia

  • 10.05.2021, 13:20
  • oprac. MP
Ptasia grypa w regionie - gmina Sawin w strefie zagrożenia
Miejscowości z gminy Sawin, Podpakule, Petryłów, Wólka Petryłowska, Łowcza, Kolonia Łowcza i Tomaszówka, decyzją wojewody znalazły się strefie zagrożenia. Wszystko przez wirusa ptasiej grypy, który pojawił się na terenie powiatu włodawskiego.

Hodowcy drobiu oraz innego ptactwa, m.in. gołębi muszą zgłosić ten fakt do Powiatowego Lekarza Weterynarii, obowiązują zasady bioasekuracji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła Agnieszka Lis Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chełmie.

Na obszarze zagrożonym zakazuje się handlu drobiem i innymi ptakami na  targach, pokazach i wystawach, utrzymywania drobiu na wolnym powietrzu, a także wypuszczania drobiu w celu odnowy populacji ptaków łownych.

Ognisko ptasie grypy pojawiło się w gospodarstwie w Osowie w powiecie włodawskim. W promieniu 3 kilometrów ustanowiono strefę zapowietrzoną, natomiast w promieniu kolejnych 7 kilometrów znajduje się strefa zagrożenia. Ta objęła część gminy Sawin, gdzie są największe ptasie fermy w powiecie chełmskim.

Ponownie Agnieszka Lis, Powiatowy lekarz Weterynarii w Chełmie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na obszarze zagrożonym wystąpieniem wirusa ptasiej grypy znajduje się 16 ferm, w których hodowanych jest niemal 260 tys. ptaków. 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe