Dni Chełma pod znakiem zapytania

  • 07.05.2021, 13:43
  • oprac. MP
Dni Chełma pod znakiem zapytania
Czy w tym roku Dni Chełma się odbędą? Władze miasta nie mówią definitywnie ani "tak", ani "nie". Organizacja imprezy będzie uzależniona od dalszego rozwoju sytuacji związanej z pandemią.

Wyjaśnia Damian Zieliński z chełmskiego magistratu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rządowe łagodzenie restrykcji nie obejmuje na razie organizacji imprez masowych. Przede wszystkim dlatego, że podczas takich wydarzeń najtrudniej utrzymać reżim sanitarny, limit osób i dystans społeczny.

Od kilku dni statystyki zachorowań dają jednak nadzieję na to, że być może w niedalekiej przyszłości rząd zdecyduje się na dalsze luzowanie obostrzeń. Dziś w całej Polsce odnotowano ponad 6 000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 453 ofiary śmiertelne. Laboratoria działające na Lubelszczyźnie wykonały ponad 3200 testów, z których 311 dało wynik pozytywny. Koronawirusa wykryto m.in. u 28 mieszkańców Chełma i powiatu chełmskiego, 20 osób z powiatu krasnostawskiego i tylko dwóch z Włodawy i okolic miasta. W szpitalach na Lubelszczyźnie zmarło natomiast 17 pacjentów. 

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe