Chełm: Krew ciągle potrzebna. Można ją będzie oddać wraz ze studentami PWSZ

  • 07.05.2021, 13:15 (aktualizacja 07.05.2021, 13:22)
  • oprac. MP
Chełm: Krew ciągle potrzebna. Można ją będzie oddać wraz ze studentami…
Z apelami o dzielenie się krwią z potrzebującymi centra krwiodawstwa zwracają się regularnie. Bo krwi potrzeba stale - w dobie pandemii jest towarem jeszcze bardziej deficytowym.

Mówi Tomasz Jankowski, kierownik Centrum Krwiodawstwa w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Brakować zaczyna też krwi grup B Rh- i 0 Rh+. Dlatego na wagę złota są lokalne zbiórki krwi. Taką - już po raz kolejny - organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Wampiriada PWSZ odbędzie się 19 maja, a krwiobus będzie czekał na dawców na parkingu uczelni przy ul. Pocztowej od godziny 9:00 do 13:00.

Dla każdego, kto odda krew podczas akcji będą przygotowane pakiety słodkości od RCKiK z Lublina. W tym roku, z oczywistych względów, każdy krwiodawca będzie zobowiązany do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Aby oddać krew należy być zdrowym, nie przyjmować leków na stałe, a także po lekkim śniadaniu.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe