Region: Coraz więcej zaszczepionych, zmniejsza się liczba łóżek covidowych

  • 06.05.2021, 12:52 (aktualizacja 06.05.2021, 13:06)
  • ---
Region: Coraz więcej zaszczepionych, zmniejsza się liczba łóżek covidowych
Przybywa mieszkańców Lubelszczyzny zaszczepionych przeciw covid-19. Do tej pory tylko w punktach działających w Chełmie szczepionki otrzymało już ponad 21 tysięcy osób. Drugą dawką zostało natomiast zaszczepionych prawie 5 tysięcy.

O statystykach dla całego województwa mówi wojewoda lubelski Lech Sprawka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wyprzedzają nas tylko cztery województwa: dolnośląskie, mazowieckie, podlaskie i pomorskie. 

Dziś diagnozę covid-19 usłyszało natomiast ponad 350 osób z Lubelszczyzny. Wśród nich jest 30 osób z Chełma i powiatu chełmskiego, 7 osób z Włodawy i 6 osób z Krasnegostawu. Choć chorych przybywa to zakażeń jest znacznie mniej niż jeszcze dwa tygodnie temu. Wojewoda lubelski zdecydował o stopniowym zmniejszaniu liczby covidowych łóżek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To dobra wiadomość także dla mieszkańców Chełma i powiatu chełmskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym tygodniu znów zaczęły działać sklepy budowlane i galerie handlowe. Od najbliższej soboty z kolei działalność wznawiają hotele, tydzień później zaczną działać restauracyjne ogródki, kina i teatry. Prawdopodobnie w połowie maja nie będziemy też musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe