Żołnierze WOT wspierają punkty szczepień

  • 06.05.2021, 09:18 (aktualizacja 06.05.2021, 09:28)
  • ---
Żołnierze WOT wspierają punkty szczepień 2 LBOT
Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają personel medyczny w kilkudziesięciu punktach szczepień w województwie lubelskim. Od środy pomagają również w Punkcie Szczepień Powszechnych w hali lodowiska Icemania w Lublinie.

Każdego dnia w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią na terenie całego województwa lubelskiego zaangażowanych jest ok. 450 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W obecnej fazie prowadzonej przez żołnierzy WOT operacji „Trwała Odporność”, jednym z priorytetów jest wsparcie Punktów Szczepień Powszechnych. Mówi kpt Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT:

loadingŁaduję odtwarzacz...

5 maja kilkunastu żołnierzy 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina zostało z kolei skierowanych do wparcia nowo otwartego Punktu Szczepień Powszechnych w hali lodowiska Icemania w Lublinie. Terytorialsi aktywnie włączyli się również w akcję „Zaszczep się w majówkę” prowadzoną w mobilnym punkcie szczepień na lubelskim Placu Zamkowym. Ich zadania polegały na dbaniu o bezpieczeństwo i dystans osób oczekujących na szczepienie.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej od początku jest zaangażowana we wsparcie programu szczepień populacyjnych. Zadania żołnierzy WOT skupiają się głównie na zapewnieniu transportu do punktów szczepień, dowozu cywilnych zespołów medycznych do osób z ograniczoną mobilnością oraz pomocy w rejestracji.

Żołnierze 2 LBOT pomagają także seniorom. W dowództwie WOT pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 115 funkcjonuje infolinia za pośrednictwem, której można zgłaszać potrzebę pomocy, m.in. dowóz na miejsce szczepienia. Z tej formy wsparcia w województwie lubelskim skorzystało już blisko 80 seniorów, w tym kombatanci, weterani oraz ich rodziny.

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe